Makaleler

Ozon Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır?  

14 Ağustos 2018

Günümüzde sağlıklı kalmak, sağlıklı ve dinç yaşlanmak modern insan için en önemli faktördür.

Yaşam süresinin kaliteli bir şekilde uzaması, daha dinç ve daha enerjik olmak için yapılması gereken destek tedavilerden biri de medikal ozon tedavisidir.

Fibromyalji ve Ozon Tedavisi

14 Ağustos 2018

Fibromyalji özellikle sırt bölgesi olmak üzere yoğun kas ağrıları, kronik yorgunluk, uyku bozukluğu ile seyreden bir hastalıktır.

Fibromyalji de bir romatizmal hastalık olup sıklık açısından osteoartrit denilen kireçlenme ve romatoid artritten sonra üçüncü sırada yer alır.

Diyabet ve Ozon Tedavisi

14 Ağustos 2018

Şeker hastalığı, vücudumuzda şeker metabolizmasında bozuklukla karakterize metabolik bir hastalıktır. Kanda yükselen şeker yeteri şekilde metabolize olamayınca başta damarlar olmak üzere sinirler ve diğer organlarda hasara neden olur. Damar duvarı yıllar içinde daralmaya başlar, dokuların ve organların kanlanması bozulmaya başlar ve sonuçta şeker hastalığının komplikasyonları olarak bildiğimiz bulgular ortaya çıkar.

Kronik Yorgunluk Sendromu ve Ozon Tedavisi

14 Ağustos 2018

Hayat devam ederken hızla gelişen teknolojinin de etkisiyle, hayatın mücadelesi veren bizler çok çalışmakta ve yaşamdan alınan mutluluk azalmaktadır. Yoğun ve stresli iş hayatı, yaşamın kendisine ait yüksek temposu nedeniyle, her an zaman kaygısı olan insanlar bu tempoya ayak uydurabilmek stresiyle hep yorulur ve kendisini hep yorgun hisseder . Bu duruma  Kronik yorgunluk sendromu denir ve bu hastalıkta birçok faktör etkilidir.

© 2018 Neşe Güney