Diyabet ve Ozon Tedavisi

Şeker hastalığı, vücudumuzda şeker metabolizmasında bozuklukla karakterize metabolik bir hastalıktır. Kanda yükselen şeker yeteri şekilde metabolize olamayınca başta damarlar olmak üzere sinirler ve diğer organlarda hasara neden olur. Damar duvarı yıllar içinde daralmaya başlar, dokuların ve organların kanlanması bozulmaya başlar ve sonuçta şeker hastalığının komplikasyonları olarak bildiğimiz bulgular ortaya çıkar.

 

Bunun dışında vücutta asidik ortamı arttırdığı için dokuların ve organların erken yaşlanmasına neden olur. Asiditesi artan vücudumuz asiditeyi azaltmak amacıyla oksijeni ve kalsiyumu kullanır. Oksijeni soluyarak vücudumuza alırız, ancak kalsiyum için vücudumuz kemiklere başvurur ve vücudumuzda kemik yıkılımı artar, dolayısıyla kemik erimesi oluşur.

İşte ozon tedavisi öncelikle damarları genişleterek kan dolaşımını arttırır ve vücudumuzda asidik ortamı azaltarak tüm bu oluşan kötü durumları ortadan kaldırır. Ayrıca ozon tedavisi, bağışıklık sistemini uyararak vücut direncini arttırır. Antioksidan sistemi aktive ederek serbest oksijen radikallerin vücudumuza verdiği zararları önler.Diyabet sonucu oluşan, ayak ve el yaraları ozon tedavisinin etkisiyle kan dolaşımı arttığı için hızla iyileşmektedir.

 

Ozon tedavisi , asidik ortamı azaltan, anti-oksidan, bağışıklık sistemini aktive eden, metabolik düzenleyici etkisi olan destek tedavi metodudur

Ozon tedavisi diyabet hastalığında nasıl bir destek tedavi metodudur?

 

Diyabetli hastalarda herkesin bilebileceği ve anlayabileceği gibi doku beslenmesi bozulur, ozon tedavisi bozulan doku beslenmesini düzeltir, kanın dokulara ulaştırdığı oksijen miktarını en üst düzeye çıkarır. Ozonun etkisiyle vücudumuzda tüm organların kanlanması ve oksijenlenmesi artacağı için başta böbrek, göz ve sinirler gibi hasarlanmış organlar hızla iyileşmeye başlarlar.

 

Ozon tedavisinin ardından hücrelerde insülin direnci düşer, insulin direnci düşünce glukozun vücutta enerji üretiminde kullanılması da artar, kan şekeri daha kolay bir şekilde düşmeye başlar. Kan şekeri düzenli hale gelebileceği için bazı hastalarımızda kullanılan insulin dozlarını da düşürerek yeniden düzenlemek gerekebilir.

Diyabetli hastaların zor iyileşen yaralarında ozon tedavisi hızla düzelme sağlar. Ozon tedavisi sadece şeker hastalığı değil diğer tüm dolaşım bozukluklarına bağlı gelişen yaralarda da çok etkilidir, Tedaviye başladıktan sonra hemen ilk seanstan sonra bile dolaşımın düzeldiği hem hasta, hem yakın çevresi tarafından kolayca gözlemlenir.

Bu konu hakkında sorunuz ya da görüşleriniz mi var? 

Bize yorumlarınızı bildirin

© 2018 Neşe Güney